top of page

Neden Diyetisyenle Çalışmalıyım?

kadikoy-diyetisyen-tugce-calik-4.jpg

      Neden Diyetisyenle Çalışmalıyım? diyebilirsiniz. Diyetisyen, büyüme, gelişme ve ömür boyu tüm bireylerin sağlığının korunması, geliştirilmesi, yaşam kalitesinin arttırılması için bireysel ve toplu beslenmenin plan ve programlarını düzenler. Besin ögesinin olduğu her yerde diyetisyen vardır. Bir besinin alınmasından pişmesine kadar hatta araştırma, değerlendirme ve çözüm üretme bu mesleğin içinde yer alır.

     Diyetisyen kişiyi ekonomik olanaklarına, gelenek ve göreneklerine , beslenme alışkanlıklarına, hastalıklarına göre eğitmek bilgilendirmek ve takip etmek durumundadır.

     Vücudumuz biyolojik bir makine gibidir ve onu doğru yakıtla beslemeliyiz. Hastalıklardan korunmada, organ çalışmasını optimize edecek şekilde beslenme temel rol oynamaktadır. Çocukluktan itibaren yaşamın her döneminde koruyucu sağlık hizmetlerinin temel basamağını olan yeterli ve dengeli beslenmeyi öğreterek ilintili hastalıklar ile karşılaşma olasılığınızı minimize eder.

     Unutulmamalıdır ki, DİYET kişiye özeldir. Bireyin yaşına, cinsiyetine, fiziksel aktivite durumuna, biyokimyasal bulgularına, alışkanlıklarına ve eğer varsa hastalığına özel olarak planlanır. Başkasına %100 işe yarayan bir planı sizde aynı faydayı göstermeyeceği gibi, sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Bize Ulaşın

(0216) 565 5151

Ofis Adresimiz

Merdivenköy Mahallesi, Hızırbey Caddesi No:180 Kadıköy/İstanbul

Takipte Kalın

  • Instagram
  • Facebook Sosyal Simge

0555 645 3813

bottom of page