top of page
3_biezniaVT_bodyspace.jpg

TREADMILL VACUTHERM  NEDİR?

Treadmill Vacutherm ”Vakum ” ve “Infrared” teknolojisi ile desteklenen bir koşu bandı cihazıdır. Bu kombinasyon geleneksel aerobik antrenmanına kıyasla,selülitlerin giderilmesine ve yağ dokusunun dört kat daha hızlı azalmasına yardımcı olur. 30 dakikada yaklaşık 1000-1500 kalori yakmanızı sağlar. 

Bu devrim niteliğindeki cihaz spora yeni başlayanlar için olduğu gibi, zayıflamak ve sıkılaşmak isteyen fakat spor salonuna gidecek vakti olmayanlar için de idealdir.

  Vacutherm, kızılötesi teknolojisi sayesinde vücudun detoksifikasyonuna yardımcı olan 35-40 santigrat derecede doğal olarak oluşan terlemeyi sağlar. 

  Bilgisayar zaman, yakılan kalori ve egzersiz tekrar sayısı gibi standart özellikleri izlemenin yanı sıra, hızı, devir sayısını ,kalp atış hızını, sıcaklığı da kontrol eder ve kullanıcının performansını değerlendirir.

  Koşu bandı ile egzersiz hızlı yağ yakımını, metabolizmanın hızlanmasını, akciğerlerin kapasitesinin artmasını sağlar. Bacak ve kalça kaslarının etkin bir şekilde güçlendirir.   Serotonin ve dopaminin salgılanmasını desteklemekle birlikte insülin seviyesinin doğal şekilde düzenlenmesine yardımcı olur. Egzersiz esnasında oluşturulan vakum sayesinde kardiyo seviyeniz çok daha hızlı şekilde üst seviyeye gelir.   

Vakum Teknolojisi

   Vakum teknolojisi, düşük atmosfer basıncı ile çalışarak kişinin daha fazla efor sarfetmesini sağlayan bir sistemdir.

   Metabolizma ve yağ yakma etkisi artarken kan dolaşımı hızlanır. Kişinin kan dolaşımının hızlanması toksinlerin vücuttan daha hızlı ve daha verimli bir şekilde arındırılmasını sağlar.

   Oluşan vakum sayesinde kalça, basen ve uyluk bölgesinde kan dolaşımı artar ve vücudun en inatçı bölgelerindeki konsantre yağ yakımı sağlanır.

   Vakum teknolojimiz sadece kilo vermenize değil selüliti azaltmanıza, ödem atmanıza aynı zamanda kan dolaşımını ve lenf fonksiyonunu iyileştirmenize yardımcı olur.

Kızıl Ötesi Teknolojisi

   Kızılötesi ışın yıllardır plastik cerrahi, fizyoterapi ve rehabilitasyonda başarıyla kullanılmaktadır. VacuTherm cihazlarında, esas olarak IR-A aralığında, deri altı doku ve yağ dokusunda 4 ila 5 mm arasında çalışan özel lambalar kullanılmıştır.

   Kızılötesi ışınlar vücudun sadece su atmasına değil, aynı zamanda yağ, kolesterol, ağır metaller, asitler ve toksinlerin de arındırılmasına yardımcı olurken, bağışıklık sistemimizi uyarır ve harekete geçirir. Deri altı yağ dokusunu gidermek ve selüliti azaltmak için vücudu etkili bir şekilde temizleyen serbest radikalleri bağlamaya yardımcı olur; sonuç olarak, cilt sıkı hale gelir.

  Dahası, InfraRed obezite ile savaşmak için kullanılmıştır, çünkü dokuları ve kasları anında ısıtır, aynı anda kan akışı ve metabolizma hızını arttırır. Isı altında, kan akışı cildi iyileştirir ve ölü hücreleri atar, böylece cilt daha sağlam ve pürüzsüz hale gelir.

Vakumlu Yürüyüş Bandı Faydaları

Selülitin ortadan kaldırılması.
Hızlı yağ yakma (uyluk, karın, kalça)
Zayıflama ve vücut şekillendirme
Cildin kan akışını arttırmak (daha sağlam ve elastik hale getirir)
Fiziksel durumun geliştirilmesi
Kan ve lenf dolaşımını düzenlemek
Toksinlerin ve zararlı maddelerin vücuttan hızla uzaklaştırılması
Huzursuz bacak sendromunun ortadan kaldırılması
Egzersiz seansı sırasında endorfin salınımı ( mutluluk hormonu)
Maksimum yoğun terleme sonucu toksinlerin ve zararlı maddelerin vücuttan hızla uzaklaştırılması
Kardiyovasküler sistemin durumunu iyileştirmek – yoğun fiziksel egzersizler yapan insanlarda bulunan kalp atış hızını seviye eşleme oranlarına yükseltmek
Analjezik etki – yaralanma tedavisinde ve kronik nörolojik ve romatoid rahatsızlık tedavisinde sistemik analjezik etki
Cilt yaşlanmasını geciktirme (Yaşlanma karşıtı) – cilt yaşlanmasını geciktirme sürecinde hissedilir şekilde etkiler. Derideki kollajen üretimi, kızılötesi Işınlar ile seanslar sırasında uyarılır.

SİZDE İSTEDİĞİNİZ VÜCUDA

HIZLI VE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE

ULAŞMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYARAK 

FORMU DOLDURUN VE 

İLK ADIMI ATIN!

Bize Ulaşın

(0216) 565 5151

Ofis Adresimiz

Merdivenköy Mahallesi, Hızırbey Caddesi No:180 Kadıköy/İstanbul

Takipte Kalın

  • Instagram
  • Facebook Sosyal Simge

0555 645 3813

bottom of page